Mokesčiai nuomojant būstą
Nuomojant būstą užtikrinti švarą – sutvarkyti kambarius, išblizginti langus ir nuvalyti dulkes – svarbu. Dar svarbu kuo daugiau sužinoti apie pačius nuomininkus – ar tai patikimi, atsakingi ir tvarkingi žmonės. Taip pat svarbu ir išsiaiškinti nuomininkų poreikius, suteikti jiems visą reikalingą informaciją apie būstą ir aplinką, laikytis tam tikrų sutarties taisyklių.
Ne vienas svarbus žingsnis laukia tų, kurie nuomoja būstą. Tačiau visgi vienas svarbiausių – išsiaiškinti, kokie yra nustatyti mokesčiai nuomotojams. O tam, kad kaskart nereikėtų naršyti internete, visą informaciją, aktualią nuomojantiems būstą, rasite šiame straipsnyje.
Kokie yra apmokestinimo būdai?
Visų pirma, nuomojant gyvenamosios paskirties patalpas galite rinktis vieną iš dviejų apmokestinimo būdų:
- nuo gautų pajamų mokėti 15% GPM;
- pirkti verslo liudijimą.
Tarkime Vilniaus m. mokėti 15% GPM naudingiausia tada, kai nuomos kaina yra mažesnė nei 380 eurų mėnesiui arba 4560 eurų metams. Kitais atvejais – naudingiau yra pirkti verslo liudijimą.
Vilniuje verslo liudijimo kaina metams – 684 eurai. Visų savivaldybių verslo liudijimų kainas galite patikrinti čia.
Svarbu atsiminti, kad verslo liudijimą nuomai galima įsigyti nuomojant tik gyvenamosios paskirties patalpas. Beje, metų pabaigoje gautas pajamas už būsto nuomą reikia nepamiršti deklaruoti iki kitų metų gegužės 1 dienos.
Tiek mokant 15% GPM, tiek perkant verslo liudijimą, nėra būtina įregistruoti numos sutarties registrų centre. Daugiau apie nuomos sutarties registravimą taip pat rasite šiame straipsnyje.
SVARBU! Pagal GPM įstatymo 22 str. Jei gyvenamąsias patalpas iš fizinio asmens nuomojasi juridinis asmuo, jis privalo deklaruoti ir sumokėti visus mokesčius už fizinį asmenį.
Pavyzdžiui, jeigu nuomos kaina yra 1 000 eurų per mėnesį, juridinis asmuo kas mėnesį sumoka 150 eurų (15% GPM) ir 850 eurų žmogui, nuomojančiam būstą.
Jei jums patiko šis straipsnis spauskite like ir dalinkitės su draugais, kuriems ši informacija taip pat gali būti svarbi ir aktuali.