Paruošiamieji darbai padedantys pagrindus būsto pardavimui
Būsto pardavimas, nepaisant šį žingsnį paskatinusių priežasčių, visada susijęs su svarbiais gyvenimo pokyčiais. Norint, jog šie vyktų kuo sklandžiau ir netektų ilgus mėnesius gyventi užsitęsusiomis kraustymosi nuotaikomis, neužtenka susirasti profesionalaus brokerio ir tikėtis, jog šis padarys viską už jus. Savininkas turi atlikti keletą paruošiamųjų darbų (geriausia – dar prieš patalpų fotosesiją), skirtų padidinti objekto patrauklumą potencialaus pirkėjo akyse. Kokių? Tuoj sužinosite.
„Nuasmeninkite“ būstą
Nukabinkite šeimos nuotraukas nuo sienų, nurinkite rėmelius nuo komodos, paslėpkite kitus asmeninius daiktus. Potencialiam pirkėjui, žiūrint į parduodamo būsto fotografijas ar realiai šį apžiūrint, į galvą turi lįsti mintys ne apie tai, kaip jūs čia gyvenote, bet kaip gyvens jis pats. Šis patarimas gali ne tik prisidėti prie spartesnio būsto pardavimo proceso, bet ir padėti savininkui greičiau susitaikyti su mintimi, jog kažkam teks atiduoti savo namų raktus.
Palikite tik tuos daiktus, kuriuos ketinate parduoti
Jei išsikraustydami ketinate nuimti užuolaidas ar paveikslą nuo svetainės sienos, padarykite tai iškart ir, jei reikia, pakeiskite šį analogišką funkciją atliekančiu: nelaukite, kol pirkėjas jį pamatys ir panorės turėti. Juk jūsų tikslas – parduoti būstą, o ne pasipuikuoti turimais daiktais prieš potencialų pirkėją, kurių šis negaus.
Atlikite mini remontą
Jei klibanti durų rankena, girgždanti parketlentė ar neveikiantis elektros lizdas gyvenimo idilės iki šiol nedrumstė, nusprendus parduoti būstą, šiuos, kaip ir kitus esančius gedimus, būtina pašalinti. Pirkėjai išrankūs, tad toli gražu ne kiekvienas, atseikėjęs apvalią sumą už būstą, užuot iškart šventę įkurtuves, bus nusiteikęs švaistytis plaktuku ar atsuktuvu.
Atlikite generalinę tvarką
Kelerių metų dulkių sluoksniu nukloti langai, riebaluotas gartraukis ar kalkėmis apaugęs maišytuvas potencialaus pirkėjo akyse „numuš“ bet kokio būsto vertę. O juk jūs to tikrai nenorite, ar ne? Tad teks pasiraitoti rankoves ir gerokai paplušėti: išvalykite visus kampus, išmeskite nereikalingus daiktus. Nepamirškite sutvarkyti ir virtuvinių spintelių, stalčių, miegamojo spintos bei kitų kampelių, kurie, iš pirmo žvilgsnio yra nepastebimi, tačiau smalsuolių būsto apžiūros metu dažnai apšniukštinėjami: pagal spalvas sudėlioti rūbai ar tvarkingai sustatytos prieskonių dėžutės neabejotinai pelnys jums pliusą.
Jei dėl tam tikrų priežasčių neturite galimybių susitvarkyti savarankiškai, kreipkitės į valymo paslaugą teikiančias bendroves.
Atnaujinkite interjerą
Gal ir nesusimąstėte, tačiau iš pažiūros tokia menka detalė kaip raudonos miegamojo sienos, dėl kuri teko ilgai derėtis su namiškiais, gali pakišti koją sėkmingos pirkimo-pardavimo sutarties sudarymui.
Patalpas, prieš talpinant būsto pardavimo skelbimą, rekomenduojama perdažyti neutraliomis spalvomis: užmaskuosite per ilgesnį laiką atsiradusius nešvarumus ant sienų, pataikysite į daugumos skonį, pirkėjas orientuosis į erdvės visumą, o ne konkrečią spalvą.
Ta pati taisyklė galioja ir dekoracijoms: slėpkite ekstravagantiškas, palikite tik klasikines, tinkančias prie įvairių interjero sprendimų.
„Išgryninkite“ kiekvieno kambario paskirtį
Potencialiam pirkėjui neturėtų kilti klausimų, kam skirtas vienas ar kitas kambarys (kai būsimų vaikų kambarys tampa nereikalingų daiktų sandėliuku, o svečių kambarys – darbo, tokia situacija visai reali). Palikite tik tuos baldus bei kitus daiktus, kurie padeda išryškinti patalpos funkciją.
Suteikite patalpai erdvės
Dauguma pirkėjų kaip vieną iš paieškos kriterijų įvardija kambarių. Išneškite nereikalingus ar kambario dydžiui neproporcingus baldus – net nedidelė patalpa vizualiai išsiplės ir taps patrauklesnė potencialiam pirkėjui.
Skirkite dėmesį ne tik vaizdui, bet ir kvapui
Žmonės aplinkoje orientuojasi vadovaudamiesi keliais pojūčiais, uoslė – vienas jų. Kelias dienas pastovėjusių šiukšlių, pelėsio, keptos žuvies ir kiti panašūs kvapai potecialų pirkėją privers ne tik suraukti nosį, bet ir nuteiks negatyviai. Tuo tarpu kepamų naminių sausainių, smilkalų ar kvapniųjų žvakių aromatas sukurs teigiamą nuotaiką ir galbūt net paskatins pirkėją priimti jums naudingą sprendimą.
Įsigykite kambarinių augalų ar papuoškite patalpą gyvų gėlių puokšte
Gėlių vazonas suteiks būsto jaukumo bei taps trūkstama interjero detale, o gyvų gėlių puokštė sukurs gerą nuotaiką bei taps įrodymu, jog potencialus pirkėjas yra laukiamas.
Pabrėžkite tam tikrus akcentus
Sprendimą apžiūrėti būstą gali nulemti ne patalpų visuma, bet viena vienintelė nuotrauka: tai gali būti žaismingos sofos pagalvėlės, židinys ar stilingai įrengtas vonios kambarys, primenantis SPA centrą. Išnaudokite tai: patrauklios, dėmesį traukiančis detalės gali padėti neutralizuoti net tokius trūkumus kaip pereinami kambariai ar maža automobilių stovėjimo aikštelė.
Skirkite dėmesį būsto eksterjerui
Pirkėjas, dar prieš įžengdamas į vidų, jau turi susidaręs tam tikrą įspūdį apie jūsų būstą. Jūsų užduotis – padaryti viską, jog tas įspūdis būtų kuo geresnis. Jei parduodate nuosavą namą ar kotedžą, pasirūpinkite, jog veja būtų kruopščiai nupjauta, vazonuose žydėtų gėlės, o ant takelio nesimėtytų šiukšlės. Parduodantys butą, rūpesčių su eksterjeru turės mažiau, tačiau pasirūpinti laiptinės švara bei nauju kilimėliu prie durų tikrai reikėtų.
Tinkamai pasiruoškite parduodamo būsto fotosesijai
Jokių nešvarių indų kriauklėje, užmerktų skalbinių vonioje, ant gyvatuko padžiautų apatinių ar pravertų tualeto durų. Prieš atvykstant nekilnojamojo turto brokeriui nufotografuoti jūsų parduodamo būsto, pasirūpinkite, jog kiekviena patalpų kertėlė būtų kruopščiai sutvarkyta ir išpuoselėta.
Po visų paruošiamųjų darbų, kritišku žvilgsniu įvertinkite savo namus: ar jie jau tikrai pasiruošęs priimti naujuosius šeimininkus?